Kryeministri godet Vetëvendosjen: Lëvizjet e majta kanë përkrahur Milloshevicin

0
103


Ramush Haradinaj, pa i përmendur emrin Partisë së Albin Kurtit, ka thënë se dikush në Kosovë është renditur me ata që dikur ishin në krah të Sllobodan Milloshevicit, i cili kreu gjenocid ndaj shqiptarëve, shkruan Gazeta Express.

Por, e ka arsyetuar qëndrimin e Vetëvendosjes për t’i përkrahur majtistët në Gjermani, duke thënë se kjo parti ka marrë përkrahje nga adresa të dyshimta dhe ka hyrë borxh ndaj tyre.

“Lëvizje e majta kanë përkrahur Milloshcicvit. Kanë hy borxh në adresa të gabuara. Kanë marrë përkrahje prej qendrave të gabuara”, ka thënë Haradinaj.Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.