Video/ Pranga 45-vjeçarit, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

0
205

[ad_1]

Kapet dhe ndalohet nga policia një persona i dënuar me 6 vjet e 10 muaj  burg për veprën penale “Trafikim të narkotikëve, kryer në bashkëpunim” .Ndalimi i tij u bë më qëllim ekstradimi në shtetin Italian. FNSH Tiranë në bashkëpunim me  specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim ndërkombëtar Afrim Tarelli (Zeneli), 45 vjeç banues në Elbasan. Kapja dhe ndalimi i tij u bë  pasi shtetasi i lartpërmendur, është shpallur në kërkim nga  Zyra  Qëndrore Kombëtare Interpol Tirana më datë 25.03.2014, pasi Gjykata e Apelit Torino me vendim të datës 22.04.2011, e ka dënuar me 6 vjet e 10 muaj burg për […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.