Prokurorët belgë kërkojnë ekstradimin e ish-udhëheqësit të Katalonjës

0
220

[ad_1]

Seanca dëgjimore në një gjykatë belge, ndaj ish-kreut separatist katalanas Carles Puigdemont dhe 4 ish- zyrtarëve të qeverisë së tij, do të vazhdojë në 4 dhjetor. Në seancës e sotme prokurorët belg i kërkuan gjykatës të ekstradojë kreun separatist në Spanjë, për t’u përballur me akuzat për kryengritje lidhur me pavarësinë e rajonit, shkruan VOA. […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.