Akuzat për korrupsion, policia mbërrin në shtëpinë e Netanjahut

0
182

[ad_1]

Policia ka mbërritur në rezidencën zyrtare të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu si pjesë e një hetimi mbi akuzat për korrupsion. Detektivët më parë e kanë marrë në pyetje në lidhje me pretendimet se ai ka marrë dhurata nga figura të Holliwoodit dhe të biznesit. Sipas “The Independent” një hetim i veçantë po shqyrton bisedimet sekrete të kryeministrit me botuesin e një gazete të madhe izraelite, në të cilën udhëheqësi i izraelit pretendohet se ka kërkuar një reportazh i cili mbron imazhin e tij. Asnjë akuzë nuk është ngritur kundër udhëheqësit izraelit, i cili në mënyrë të përsëritur ka mohuar çdo vepër korruptive dhe i ka quajtur akuzat kundër tij një gjueti shtrigash të orkestruar nga një media armiqësore. Skandali ende […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.