Bill Clinton sërish në telashe

0
221

[ad_1]

Bill Klinton vihet sërish në shënjestër të akuzave për ngacmime seksuale. Mediat amerikane bëjnë të ditur se ndaj tij po përgatiten 4 akuza të veçanta. Rastet datojnë në fillim të viteve 2000, kur Klinton kishte lënë presidencën dhe ishte punësuar nga miliarderi amerikan Ron Burkle, si këshilltar për investimet e tij në vende të ndryshme të botës. Ngacmimet kanë ndodhur në avionin personal të Burkle. Vajzat e ngacmuara, punonjëse në bizneset e Burkle, në atë kohë ishin adoleshente. Miliarderi i konsideruar si Playboy, mendohet të mos ketë pasur dijeni për ngjarjen.  Avokatët e Bill Klintonit thanë se ishin në dijeni të akuzave por nuk pranuan të komentonin për mediat. Identiteti i vajzave nuk bëhet i ditur ndërsa lajmi ka dalë […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.