Skënderbeu fiton me Dinamo Kiev, por eliminohet

0
128

[ad_1]

Fitorja me Dinamo Kiev nuk e ndihmoi Skënderbeu qëndrojë në garën për turin tjetër të Europa League. Ekipi shqiptar mundi me rezultatin 3 – 2 atë ukrainas në Elbasan që nuk kishte disa titullarë. Por suksesi 2 – 1 i Partizan me Young Boys në Beograd mbylli llogaritë e kualifikimit përfundimisht. Korçarët treguan karakter duke qëndruar të pamposhtur në shtëpi këtë sezon në kupat e Europës. Në një stadium pa tifozët shqiptarë për shkak të dënimit nga UEFA, lojtarët e Skënderbeut nuk u dekurajuan duke e nisur sfidën në sulm. Dinamo Kiev shënoi e para, por avantazhi zgjati vetëm pak çaste. Lilaj realizoi nga me një goditje nga 25 metra. Vrrulli i skuadrës korçare nuk u ndal dhe në pjesën […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.