Berisha: Paratë në makinën e Orest Sotës janë vjedhur në një bankë

0
87Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në Facebook se shuma e parave prej 863 mijë Euro të gjetura në makinën e Orest Sotës, janë të vjedhura në një bankë në Kosovë. Berisha citon një biznesmen që ofron shërbime në fushën e sigurisë, i cili thotë se shuma e parave është vjedhur në një bankë të nivelit të dytë në Kosovë. Orest Sota është lënë në burg nga Gjykata pasi është kapur në makinën e tij me 863 mijë Euro para të pajustifikuara dhe dy patenta lundrimi të Saimir Tahirit. Denoncimi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha: Eksperti dixhital i sigurisë nga Kosova denoncon: Paratë e gjetura në makinën e Orest Sotës janë të vjdhura në një bankë! Lexon mesazhin e tij. […]Source link

LEAVE A REPLY