Barcelona klubi që paguan më shumë paga

0
180

[ad_1]

Nuk është sekret që futbolli është sporti që prodhon më shumë para nga të gjithë. Të ardhurat e klubeve sigurisht që reflektohen edhe në pagat e kontratat e futbollistëve. Edhe pse gjithnjë është menduar se Anglia është kampionati që paguan më shumë, lista e ekipeve që shpenzojnë për paga futbollistësh kryesohet nga Barcelona. Mesatarisht katalanasit shpenzojnë 8.5 milionë dollarë në vit për paga dhe kontrata lojtarësh. Lojtari që paguhet më shumë është pa dyshim Lionel Messi me 667 mijë dollarë në javë. Barca ndiqet nga PSG në vend të dytë dhe Real Madrid në të tretin. Manchester United dhe Manchester City janë dy klubet që mesatarisht shpenzojnë mesatarisht rreth 133 mijë dollarë në javë. Në Premier League madje edhe lojtari […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.