Presidenti Meta, pritje në Pallatin e Brigadave

0
192

[ad_1]

Festat për 105 vjetorin e Pavarësisë mbyllen në Pallatin e Brigadave. Si çdo vit, Presidenti i Republikës organizon një pritje. Mesazhi që u dha nga kreu i shtetit ishte bashkimi i shqiptarëve. “Gjergj Kastrioti dhe Ismail Qemali, së bashku me mbështetësit e tyre, janë faktuesit më të rëndësishëm të unitetit politik mbarëshqiptar. Fitoret e arritura nën udhëheqjen e këtyre prijësve të ndritur shqiptarë, kanë lënë pas mësimin historik në kohët tona se pa unitet dhe gjithëpërfshierje mbarëshqiptare nuk mund të projektohen qëllime madhore detare dhe nuk mund të përballen sfida në çdo kohë dhe të çdo natyre”. Për Presidentin e Republikës kjo është një ditë për të përkujtuar edhe çlirimin e vendit. Një arsye më shumë për të synuar që […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.