Koreja e Veriut tregon raketën më të fuqishme

0
189

[ad_1]

Testi më i fundit i raketave të Koresë së Veriut ka demonstruar një seri risish teknologjike nga shteti komunist, sipas ekspertëve. Bazuar në fotografitë e publikuara nga Koreja e Veriut, analistët kanë përcaktuar se Hwasong-15 – një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM), e nisur dje – është më e gjatë, më e gjerë, dhe e aftë të mbajë një raketë shumë më të madhe. Ajo konsiderohet një përmirësim i madh në raketën Hwasong-14, e cila u nis në korrik dhe arriti një lartësi prej 2,313 milje, duke treguar një sasi të mundshme prej 6,213. Përmasat e raketës janë të dukshme në foto, të cilat analistët thanë se mund të siguronin një sistem shtytës më të fuqishëm. Daily Mail shkruan se , […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.