Përmbytjet/ Rrëfehet Majori: Si shpëtuam foshnjen 6-muajshe

0
202

[ad_1]

Major Melsi Hysaj i shërben atdheut prej 15 vjetësh. Zv/komandanti i batalionit komando të Forcave Tokësore, ai u bë pjesë e operacionit më të fundit, për të ndihmuar njerëzit në zonat e prekura nga përmbytjet. Majori Hysaj kujton për Klan Plus disa nga këto momente. “Ishte ora 11:00, kur mora lajmin isha në shtëpi pasi e kisha mbyllur detyrën”. Nga operacionet e shpëtimit në Fushë-Krujë, Majori sjell një nga çastet më të vështira dhe më delikate. Pjesë e sakrifisës se tyre bëhen edhe familjarët, të cilët kalojnë edhe ata çaste tensioni por edhe krenarie kur njeriu i tyre kthehet në shtëpi me lavdi. Të jesh pjesë e Forcave të Armatosura nevojitet të punosh e sakrifikosh. Por Major Hysaj nuk është […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.