Inter ruan kreun e renditjes

0
117Inter mban kreun e renditjes së Serie A, pas barazimit pa gola me Juventus. Mungesa e golave në këtë përballje i dedikohet plotësisht zgjedhjeve taktike të trajnerëve. Spalletti dhe Alegri ishin të dy me të njëjtën strategji: të mos dalim pa pikë nga takimi dhe për të arritur këtë kishin menduar të orientonin lojën e tyre drejt prishjes së aksioneve të njëri tjetrit me shpresën për ndonjë hapësirë kur mund të godisnin. Më e fituar doli skuadra e Interit që mbajti kreun e renditjes. Në minutat e fundit Juve tentoi të tregonte se ishte zot shtëpie, por nuk arriti të çante rreshtimin e zikaltërve. Rastet që pati Mandzukiç, Cuadradon dhe Higuainin nuk arritën ta gjejnë rrjetën. Inter mban kreun me […]Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.