Lulzim Basha: Qeveria e Edi Ramës po shkel liritë e qytetarëve

0
162

[ad_1]

Në ditën ndërkombëtare të të drejtave të njeriut, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzon Qeverinë dhe Kryeministrin Edi Rama se po shkel të drejtat dhe liritë e qytetarëve shqiptarë përmes shit/blerjes së votës, shantazheve dhe kërcënimeve. Në një postim në Facebook, Basha thotë se kanë kaluar 27 vite nga rënia e komunizmit, por liria e fjalës nuk është e plotë dhe mbi median po ushtrohet censurë nga qeveria. Statusi i Lulzim Bashës në Facebook: Sot, ne 10 dhjetor 2017, diten nderkombetare te te drejtave te njeriut, duhej te debatonim si shoqeri per te drejtat e grave, te femijeve, per te drejtat e te rinjve, per permiresimin e kushteve ku secili te ushtronte dhe te gezonte te drejtat qe i […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.