Basha bën thirrje për bashkim në 27-vjetorin e PD

0
223

[ad_1]

Në 27-vjetorin e themelimit të partisë demokratike, kreu i saj Lulzim Basha ftoi të gjithë demokratët që të bëhen bashkë për tu ringritur. Kreu i selisë blu tha se të gjithë anëtarët e saj duhet të bashkohen drejt një vizioni të ri duke u mbështetur tek parimet e demokracisë që mbart kjo forcë. “Ndaj sot dua të ftoj çdo demokrate dhe demokrat, krenarë për vlerat që na bashkojnë, i vetëdijshëm për përgjegjësitë që më takojnë, që të punojmë të gjithë bashkë për Partinë Demokratike, bijën dhe luftëtaren e paepur të Lirisë dhe Demokracisë. Në themel të këtij projekti le të vendosim parimet e demokracisë, transparencës, vendim-marrjes gjithëpërfshirëse, llogaridhënies si parimet që do të udhëheqin partinë tonë. Ora më e errët është […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.