Çështja CEZ/ Rihapet hetimi për privatizimin e OSHEE

0
142Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar, pasi Gjykata ktheu për hetim çështjen për privatizimin e OSHEE. Balla tha se  puna e Prokurorisë është një skandal dhe Gjykata ktheu çështjen për një hetim më të thellë “Ky është një lajm i mirë për drejtësisë po të kemi parasysh një skandal që kishte shoqëruar punën e prokurorisë ne hetim e kësaj çështje”, tha Balla. Kërkesa e Gjykatës së Tiranës është shprehur që Prokuroria të thërrasë një orë e më parë për të dëshmuar shtetasit, Nuel Nik Klaja, Shkëlzen Berisha dhe Hamza Mergjani si personat që kanë dijeni lidhur me transaksionet e dyshimta me një vlerë prej 7 milion Eurosh./tvklan.alSource link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.