Video/ Manjani: Kushdo që i dha urdhër Gardës të bllokonte Berishën, të shkojë në burg

0
153Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka deklaruar se kushdo që i dha urdhër Gardës të bllokonte ish-Kryeministrin Sali Berisha të fliste në Parlament, duhet të arrestohet. Këtë deklaratë Manjani e bëri në emisionin “Opinion” në Tv Klan mbrëmjen e sotme. Sipas Manjanit, ish-Kryeministrit Berisha ia dha fjalën kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe nuk mund ta ndalonte askush që të shkonte në foltore. “Ai që u ka dhënë urdhër atyre gardistëve për t’i ndërpreë fjalën një deputeti…Kryetari i Parlamentit që është autoriteti në Parlament, është njeriu që të jep fjalën, dhe pas kësaj çohet Garda e Republikës dhe ndërpret deputetin të flasë, ky është puç. Është shkelje e hapur, është dhunë e pastër e fjalës së lirë. Ai që e ka dhënë […]Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.