Kaos në SHBA, përplasen dy aeroplanë

0
166

[ad_1]

Moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë shkaktuar kaos në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në aeroportin John F. Kennedy në Nju Jork, më shumë se 6 mijë fluturime janë anuluar dhe janë shtyrë për shkak të stuhisë. Me qindra pasagjerë kanë mbetur të bllokuar në aeroport, të cilët janë detyruar të kalojnë natën aty. Nga ana tjetër, dy aeroplanë janë përplasur me njër-tjetrin në pistën e aeroportit. Një aeroplan që po tërhiqej nga rimorkio është përplasur me aeroplanin e linjës së Kuvajtit, duke bërë që ky fluturim të anulohej. Dy aeroplanët ‘Boeing 777’ u përplasën në pjesën e bishtit duke shkaktuar dëme materiale, por asnjë person nuk u lëndua. ‘Kuwait Airways’ shkruajti në Twitter se aeroplani i tyre […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.