Aktorja franceze: Burrat kanë të drejtë të na ngacmojnë

0
200

[ad_1]

Catherine Deneuve aktorja franceze del në mbrojtje të të drejtave të burrave. Në një letër ajo shkruan se burrat janë të lirë të joshin gratë.  74-vjeçarja thotë se trendi i ri i denocimeve  të ngacmimeve seksuale po krijon një puritanizëm të ri. Ajo ka qenë pjesë e më shumë se 100 filmave, jeta e saj është e lidhur ngushtë me botën e kinemasë dhe thotë se i njeh mirë kushtet e punës.  Letra shpreh keqardhjen për valën e denoncimeve që pasoi pretenedimet se producenti amerikan Harvey Weinstein ka ngacmuar seksualisht dhjetëra gra. Kësaj letre i janë bashkuar dhe 99 gra shkrimtare, aktore dhe akademike franceze. “Burrat janë ndëshkuar sa hap e mbyll sytë, janë shkarkuar nga puna vetëm se i […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.