Shkoi për ta parë, nuk u besoi syve…

0
229

[ad_1]

Ka qenë një natë e mbarë peshkimi ajo e mbrëmshmja për Arif Karan në Izmir të Turqisë. Në rrjetat e varkës së tij, afër brigjeve të zonës turistike të Çeshmes, ka rënë një peshk ton gjigant. Sipas “Hurriyet”, peshku 3.5 metra i gjatë peshonte 523 kilogramë. Ditën e hënë ai u nxor në treg ku u shit me nga rreth 4 euro kilogrami. Në tregun e distriktit Çeshme të Izmirit ishin të shumtë edhe vizitorët që mbërritën vetëm për ta parë. Një prej tyre, Turgut Kaygisiz, pasi shkrepi një foto me peshkun, tha se nuk po u besonte syve dhe se ishte hera e parë që shikonte një peshk kaq të madh. Peshkatari Kara tha për agjencinë turke të lajmeve […]

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.