Vuçiç viziton Kosovën

0
231Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç do të qëndrojë sot në Kosovë dhe do ta vizitojë pjesën veriore të Mitrovicës. Ai do të takohet me përfaqësuesit serbë nga Kosova dhe pastaj do ta vizitojë Fakultetin Teknik në Mitrovicën Veriore, thuhet në njoftimin për media nga zyra e Presidentit serb. Gjithashtu, Vuçiçi do të bisedojë edhe me qytetarët në Qendrën Kulturore në Llapllasellë. Vuçiç vizitën në Kosovë e paralajmëroi menjëherë pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit në veri./klankosovaSource link

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.